Whatsapp Mavi Yıldız turizm
Whatsapp Mavi Yıldız turizm

 

2021 GAP TURU

7 GÜN 5 GECE OTEL KONAKLAMALI

1. GÜN İZMİR – TURGUTLU - UŞAK – AFYON – KONYA – POZANTI

Saat 18.30’da Mavi Yıldız Turizm Önünden misafirlerimizin katılımlarıyla turumuz başlıyor. Uşak – Afyon- Konya-Ulukışla güzergahından uygun molalarla ilk durağımız Tarsus’a hareket ediyoruz.

2. GÜN – TARSUS –HATAY ANTAKYA - GAZİANTEP

Sabah Saatlerinde Adana Pozantı’ya ulaşıyoruz. Pozantı’da vereceğimiz serbest kahvaltının ardından Türkiye’de ismi 3500 yıldır değişmeyen şehir olan Tarsus’a hareket ediyoruz. İlk durak noktamız Kuran - ı Kerim’de Kehf Suresinde gecen Yedi Uyurların Mağarası olduğuna inanılan Ashabı Kehf Mağarası olacaktır. Bu tarihi mağarayı ziyaret ettikten sonra danyel aleyhisselamın kabrini ziiyarete gidiyoruz. Bu zieretide tamamladıktan sonra Çukurova Yaylasının ortasında yer alan ve Seyhan Nehrinin bereketli sularıyla beslenen şehir Adana üzerinden Hayat Antakyaya geçiyoruz. Burada antakyanın simgelerinden biri olan habibi neccar camiini ve türkiyenin en iyi müzelerinden biri olan Antakya arkioloji müzesini ziyaret ediyoruz. Ardından antakyanın tarihi çarşısını dolaştıktan sonra Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz.

Gaziantepe ulaştığımızda otelimize istirahata çekiliyoruz.

3. GÜN – GAZİANTEP – HALFETİ TEKNE TURU – GÖBEKLİTEPE – ŞANLIURFA – BALIKLI GÖL – SIRA GECESİ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Gaziantep’te ilk olarak Zeugma’dan çıkartılan mozaiklerin ve bölgeye ait eserlerin sergilendiği Gaziantep Arkeoloji Müzesi’ni geziyoruz. Ardından müzeden ayrılarak, yapılış tarihi ve uygarlığı bilinmeyen Türkiye’de günümüze kadar ayakta kalan nadir yapılardan olan Gaziantep Kalesini (Panoramik) görüyoruz. Sonrasında Bakırcılar Çarşısında serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın bitiminde aracımıza binerek Adana Mardin Otobanından Halfetiye hareket ediyoruz Atatürk Barajı’nın yapımı sonrasında bir kısmı sular altında kalan Halfeti’de ilk olarak Birecik Baraj Gölü üzerinde 1 saat süren Tekne Turuna (Ekstra) çıkıyoruz. Tekne turunda Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri, büyük bir kısmı sular altında kalan ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz Savaşan Köyünü gördükten sonra tekrar Halfeti’ye varıyoruz. Halfeti Civarı Eski yapıları incelemek için serbest zaman sonrasında Alacağımız Öğlen Yemeği ve Öğlen Namazından Sonra araçlarımıza binerek peygamberler şehri Şanlıurfa merkeze doğru hareket ediyoruz. Halil Rahman Gölü, Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, Hz İbrahim Makamı’ndan ötürü ismini alan Makam Camii, Rızvaniye Camii, Mevledi Halil Camii, Hz. İbrahim’in doğduğu mağarayı görüyoruz. Panoramik Urfa Kalesi,

Molalar Sonunda konuklarımız ile Urfa Kültürünün bir parçası olan Sıra Gecesi’ne Katılıyoruz. (Ekstra) Gece Konaklama Otelimizde.

4. GÜN ŞANLIURFA - VİRANŞEHİR – NUSAYBİN – DARA ANTİK KENTİ – BEYAZ SU – MİDYAT – MARDİN

Sabah Otelimizde aldığımız sabah kahvaltısının ardından Göbekli tepeye doğru yola çıkıyoruz. Şanlıurfa’nın Dünya Çapında tanınmasına vesile olan ve hala arkeolojik kazıların devam ettiği göbekli tepeyi geziyoruz. Burayı bitirdikten sonra Mardin’e Doğru yola çıkıyoruz. Viranşehir ve kızıltepeyi geçtikten sonra Mardine ulaşıyoruz. . Mardin’de İlk Olarak 15.yy Akkoyunlu Hükümdarı Sultan Kasım tarafından yaptırılan Kasımiye Medresesi’ni geziyoruz. Alacağımız önemli tarihi bilgilerden sonra tarihi Mardin sokaklarından yaya olarak sanki tarihte bir yolculuk yapar gibi geziyoruz. Mardin çarşılarından yolumuza devam edip Mardin’in en önemli tarihi yapılarından içerisinde Hz. Muhammedin sakalı şerifinin bulunduğu Ulu Camiyi geziyoruz. Sonrasında birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış olan Mardin PTT binasını geziyoruz.

Mardin şehir turu bittikten sonra Mardin’in 30 km güneydoğunda yer alan ve Güneydoğunun Efes’i olarak adlandırıla Dara Antik Kentine ulaşıyoruz. Dara antik kentini gezip resimlerimizi çektikten sonra . Bölgede öğlen yemeğimizi ve öğlen namazımızı kıldıktan sonra Midyat’a hareket ediyoruz. Midyat gezimize Sıla ve Adını Kalbime Yazdım Dizilerinin de çekildiği ve daha birçok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konuk Evini gezerek başlıyoruz. Tarihi Midyat Evlerinin arasından yürüyerek güzel vakitler geçiriyoruz. Midyat’ın dünyaca ünlü el işleme sanatı olan Gümüş ve Telkâri ürünlerinden satın alabileceğiniz çarşıda serbest zaman verdikten sonra aracımızda buluşarak konaklayacağımız otelimize geçiyoruz.

5. GÜN MARDİN – ON GÖZLÜ KÖPRÜ – GAZİ KÖŞKÜ – DİCLE NEHRİ – HEVSEL BAHÇELERİ – EĞİL BARAJI

Sabah Otelimizde aldığımız sabah kahvaltısının ardından Diyarbakır’a Doğru Yola Çıkıyoruz. Diyarbakır Şehir Girişinde Bulunan Tarihi On Gözlü Köprü ‘de mola vererek bu güzel eseri fotoğraflıyoruz. Sonrasında Dicle Nehri Kıyısından Gazi Köşkünü panaromik olarak görüp ardından 15. Yüz Yıldan Kalma Köşkü Gezdikten sonra 7000 Yıllık tarihiyle Unesco Dünya Mirası Listesinde Bulunan Hevsel Bahçelerini görüyoruz. Hevsel bahçelerini fotoğrafladıktan Yapım tarihi ve yaptıran uygarlığın bilinmediği, 9000 yıllık bir tarihe sahip olduğu bilinen Diyarbakır surlarının en eskisi olan Keçi Burcuna çıkıyoruz. Keçi burcundan MARDİN KAPI ‘yı fotoğrafladıktan sonra CUMA NAMAZI İÇİN İslam tarihinin en eski camilerinden olduğuna inanılan Anadolu’da kurulan V. Haremi Şerif olan Diyarbakır Ulu Camiine geçiyoruz.

Cuma namazından sonra DAĞKAPI MEYDANINA yürüyoruz. Dağ Kapı Meydanından İÇ KALEYE girerek turumuza başlıyoruz. Efendimizin sahabelerinden olan Sur içerisinde kabirleri bulunan Hz. Süleyman ve 27 Sahabenin meftun olduğu Türbe ve Camiyi, Hasan Paşa Hanını ziyaret ediyor ve dinlenmek için otelimize geçiyoruz.

6. GÜN -İÇ KALE –HZ SÜLEYMAN - HASANPAŞA HANI - CUMA NAMAZI ULU CAMİİ – NEMRUT DAĞI

Otelimizde aldığımız sabah kahvaltısından sonra araçlarımıza binerek Zülkifl ile Elyesa peygamberler dahil 9 peygamberin medfun olduğuna inanılan Eğil İlçesine Doğru yola çıkıyoruz. Her yıl milyonlarca turistin ziyaret ettiği eğil ve Eğil baraj gölüyle her geçen gün ziyaretçi sayısını arttırmaktadır. Eğil Barajı ve Tarihi oyukları görüp fotoğrafladıktan sonra otobüslerimize binip Cuma namazı için yine diyarbakırın simgelerinden biri olan ve eski Selçuklu eseri muhteşem silvan ulu camiye gidiyoruz. Burayı ziyaret ettikten sonra araçlarımıza binerek Adıyaman’a Doğru Yola Çıkıyoruz. Adıyaman’a ulaştığımızda minibüslerimize binerek Nemrut Dağı’na doğru yola çıkıyoruz. Yol güzergâhımızda Karakuş Tümülüs’ü, Cendere Köprüsü, gezeceğimiz başlıca eserler olacak. Keyifli geçen yolculuğumuz sonrasında gün batımını seyretmek için Nemrut Dağı’na çıkıyoruz. Dağın en önemli unsuru ise Kommagene Kralı Antiochos'a ait Tümülüs alanlardır. Zirve’de İlk olarak Doğu Terasında bulunan I. Antiochos, Zeus, Apollon, Herakles, Kommagene, Kartal ve Arslan Heykellerini görüyoruz. Burada rehberimizin anlatımlarını dinlerken Nemrut’un büyüsü sizleri de derinden etkileyecektir. Doğu Terası Bağış Sunağını gördükten sonra Batı Terası’na geçerek önce Batı Terası Bağış Sunağı’nı görüyoruz. Rehberimizin anlatımları bittikten sonra derin bir sessizliğe kapılıp, güneşin yukarıdan aşağıya doğru muhteşem batışını seyrediyoruz. Güneşin batışı sonrası otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde gerçekleşecektir.

7. GÜN ADIYAMAN – KAYSERİ- KONYA –AFYON – UŞAK – SALİHLİ – TURGUTLU – İZMİR

Otelimizde aldığımız sabah kahvaltısından sonra Adıyaman’daki Otelimizden Yola Çıkarak Kahramanmaraş, Kayseri, Konya, Afyon, Uşak Salihli ve Turgutlu Üzerinden uygun yerlerde molalar vererek akşam saatlerinde izmire varıp bir başka Mavi Yıldız Turizm Gezisinde Buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Önemli Notlar

 • Araçta, Tesislerde ve otellerde kaybolan eşyalardan mavi yıldız turizm sorumlu değildir.

 • Mücbir Sebeplerle, ( hava, trafik ve bölge yoğunluğu v.b.) Misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamana uymamaları nedeniyle aksamalardan dolayı değişecek güzergah ve gezilemeyen noktalardan dolayı şirket sorumluluk kabul etmez.

 • Kilometreler tahmini internet üzerinden hesaplamalarla yazılmıştır. Konaklama ve güzergâh Değişkenliğinde kilometreler farklılık gösterebilir.

 • Turlarımızda rezervasyon önceliğine göre koltuk numarası verilir.

 • Tur bedeli ödenmedikçe rezervasyon kesinleşmez

 • Batum geçişinde sarp sınır kapısında dönemsel yoğunluklar yaşanabilir, Mavi Yıldız Turizm bu yoğunluktan sorumlu tutulamaz

 • Yeterli sayıda çoğunluk sağlanamadığında turu 2 gün önceden haber vermek konuşu iptal etme hakkı mavi yıldız turizm (Mavi Yıldız Pazarlama Turizm Organizasyon A.Ş)’da Saklıdır.

 • Mavi Yıldız Turizm Otellerde değişiklik yapma hakkını sahiptir.

 • Misafirleri Ödemesi yapılan turların iptal etmesi durumunda. Yapılan Masraflara ve operasyon giderlerine göre kesinti yapılarak iade edilir.

 • Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile aynı odada konaklama şartıyla geçerlidir.

Ücrete Dahil Olanlar

 • Lüks Otobüslerle Ulaşım ve Çevre gezileri (Minibüs Gerektirmeyen Yerlerde )

 • Otellerde ve Yaylalarda 5 gece Konaklama, 5 sabah kahvaltısı 4 akşam yemeği (Urfa hariç)

 • Otobüs içi ikramlar

 • Profesyonel rehberlik hizmeti

 • Yöresel eğlenceler

 • Milli park giriş ücretleri

 • Seyahat sigortası

Dahil Olmayanlar*

 • Müze Ören Yeri ve Teleferik Ücretleri

 • Yolda Giderken Alınacak sabah kahvaltısı ve dönerken alınacak akşam yemeği ve molalarda alınacak yiyecek ve içecekler

 • Tüm tur boyunca öğlen yemekleri

 • Yurt dışı çıkış harcı

 • Nemrut Dağı Minibüs Ücretleri (isteğe Bağlı) 55 TL

 • Halfeti Tekne Turu (isteğe bağlı) 30 TL

 • 1 Gece Akşam yemeği ( Urfa Ücretli Sıra Gecesi Yemekli)

 • Otellerde alınacak ekstra yiyecek ve içecekler

 • 65 yaş üstü yolcular için ekstra sigorta bedeli 35 TL

Önemli Not : Ekstra turlara katılacak misafirlerimizin yoğunluk oluşmaması adına katılacağı turları ve ücretlerini gitmeden ödemeleri gerekmektedir. Sonradan karar veren misafirlerimizin minibüs veya otobüslerde yer olmaması gibi durumlarında mavi yıldız turizm sorumlu değildir.​​​​​​​

TUR TARİHLERİ :

 1. TUR : 5 NİSAN PAZAR

 2. TUR : 12 NİSAN PAZAR

 3. TUR : 24 MAYIS PAZAR( RAMAZAN BAYRAMI)

 4. TUR : 30 AĞUSTOS PAZAR

 5. TUR : 6 EYLÜL PAZAR

 6. TUR : 20 EYLÜL PAZAR

 7. TUR : 4 EKİM PAZAR

 8. TUR : 18 EKİM PAZAR

Buluşma zamanı
Buluşma Yeri
Görevli
Görevli telefon
Açıklama