Whatsapp Mavi Yıldız turizm
Whatsapp Mavi Yıldız turizm

İstanbul Oteli
İstanbul Oteli
Golden Way Reservation

1 Gece Konaklama

Tur notu: Mavi Yıldız Turizm farkıyla iki Günlük Muhteşem Bir İstanbul Turu

İstanbul Gezi Resimleri 25.11.2018

1. Gün – 25 Ekim Cuma

İstanbul Turumuz  21:00 Gaziemir Migros  –21:20 Üçyol Metro -  21.30 Mavi Yıldız Turizm Şirket Önü – 22.00 Manisa Kavşağı Önünden Misafirlerimizi alarak başlıyor.

2. Gün - 26 Ekim Cumartesi

Turumuza Sabah namazını Eyüp Sultan Camisinde sabah namazı kılarak başlıyoruz. Peygamber efendimizi evinde misafir edip, onun müjdesine nail olabilmek için Bizans surları önünde şehit düşen Eyüp Sultan Hazretlerinin Türbesini ziyaret ettikten sonra uygun bir yerde alacağımız sabah kahvaltısı (ekstra) ile Turumuz Başlıyor. Önce Sultan Ahmet Camisini ziyaret ediyoruz. Cami ziyaretimiz ve camiinin tarihini rehberimizden dinledikten sonra Sultan Ahmet meydanını, Meydandaki dikilitaşları ve Ayasofya Müzesini Dışarıdan görüyoruz. Dileyenler fotoğraf çekildikten sonra Osmanlının en büyük eserlerinden biri olan Topkapı Sarayına hareket ediyoruz. Topkapı Sarayını Dışarıdan Görüp sarayın tarihini dinledikten sonra Gülhane parkına hareket ediyoruz. Gülhane Parkını gördükten sonra tarihi yarım adanın en güzel yerlerinden olan Eminönü'ne doğru hareket ediyoruz. Mısır Çarşısında Alışveriş ve Öğlen yemeği için serbest zaman sonrası buluşup kıyıda bizleri bekleyen teknemize binip Boğaz Turuna çıkıyoruz.(ekstra) Boğazdan Tarihi Yalıları ve Tarihi Mekanları görüp resim çektiriyoruz. Boğaz turu sonrası Günün Yorgunluğunu atmak ve Akşam yemeği için 4* Golden Way Otelimize Geçiyoruz.

 

 • 4* Golden Way Tekstilken Otelinde Konaklama

3. Gün – 27 Ekim Pazar

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası otobüslerimize binerek Panorama Fetih Müzesine (ücretli Giriş) Gidiyoruz. İstanbul’un Fethinin Görsel ve sesli olarak simülasyonlarla canlandırıldığı bu müzede adeta bir tarih yolculuğuna çıkıyoruz. Panorama fetih müzesi sonrası otobüsümüzle Miniatürk (ücretli Giriş) Müzesine geçiyoruz Antik Çağdan Roma’ya, Bizans’a, Selçukluya Osmanlı’ya değin, bu topraklarda hüküm sürmüş ve iz bırakmış her medeniyetin kültürlerinden günümüze kalan zengin mimari mirası bir araya getiren Miniatürk’ü rehberimizin anlatımlarıyla gezerek ülkemiz hakkında yeni bilgiler ediniyoruz. Miniatürkten sonra Anadolu yakasına geçerek Üsküdar’ın manevi büyüklerinden Aziz Mahmut Hüdai Hz. Türbesini ve Camisini ziyaret ediyoruz. Ziyaret sonrası Üsküdar denince akla ilk gelen yer olan Kız Kulesini sahilden izleyip resim çektiriyoruz. İstanbul gezisindeki son durağımız Bu yıl hizmete giren Büyük Çamlıca Camii. Cumhuriyet döneminin en yeni eseri olan ve ihtişamıyla görenleri büyüleyen çamlıca camisini ziyaret edip buradan İstanbul boğazını izlemenin keyfine varıyoruz. Çamlıca camisinden sonra Yeni Açılan İstanbul– İzmir Otoyolunu Kullanarak izmire Dönüş Yoluna geçiyoruz.  Gece İzmire varıp bir başka mavi yıldız turizm turunda buluşmak üzere ayrılıyoruz

Tur Fiyatına Dahil Olanlar

 • Lüks Otobüslerle Ulaşım ve Panoramik geziler
 • 1 Gece 4* Otellerde Yarım Pansiyon Konaklama 
 • Tur Programındaki Yerlere Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Araç İçi İkramlar

Tur Fiyatına Dahil Olmayanlar 

 • İlk Gün Sabah kahvaltısı ve Son Gün Akşam yemeği,
 • Tüm Öğlen Yemekleri
 • Boğazda tekne Turu, Miniatürk ve Panorama Müze Giriş Ücretleri
 • 65 Yaş Üstü Ek Sigorta Bedeli  (20TL)
 • Otel Odasındaki Minibar Kullanımı

Tur Ücretleri

 • 00 - 02 Yaş: Ücretsiz
 • 02 - 13 Yaş: 369 TL
 • 13 Yaş Üzeri : 429 TL

Word Cart'a Vade farksız 5 Taksit İmkanı

Buluşma zamanı
25.10.2019
Buluşma Yeri
Mavi Yıldız Turizm - Merkez Ofis Önü
Görevli
Operasyon Ekibi
Görevli telefon
05533148180
Açıklama
En geç 21.15'de Şirketimizde Olmanız Gerekmektedir
İstanbul Oteli