Whatsapp Mavi Yıldız turizm
Whatsapp Mavi Yıldız turizm
Gidiş
12.10.2019 22:00
İzmir - Bursa
Dönüş
13.10.2019 17:30
Bursa - İzmir

Gezimize Dahil Olan Hizmetler :

Kahvaltı
Otobüs Yolculuğu
Araç içi ikram (Su + Çeşitli İkram)

Dahil Olmayan Hizmetler :

Öğlen Yemeği
Yolculuk boyunca verilecek bahşişler
Gezi sırasında şahsi alışveriş
Hizmete dahil diye belirtilmemiş her şey

Mavi Yıldız Turizm Bursa Gezisi

Gezimiz Cuma günü saat 22:300’da başlayıp Konforlu Otobüslerimizde Sürmektedir. Siz Otobüslerimizde ikram ve içeceklerin tadını çıkarırken aynı zamanda rehberimiz Bursa hakkında bilgilerini sizinle paylaşacaktır.

İlk olarak 1. Bayezid tarafından yaptırılan ve Bursa’nın tarihi sembollerinden biri olan Ulu camiiyi ziyaret edeceğiz, Yirmi kubbeli yapısı, kündekari tekniği ile yapılmış minberi ve camiinin içinde bulunan şadırvan sizleri kendine hayran bırakacak. Ulu Camide sabah namazımızı kılıp ardından Bursa’nın en ünlü köylerinden biri olan Cumalıkızık köyüne geçiyoruz burada bol çeşitli doyurucu köy kahvaltısının yapıp güne enerjik bi şekilde başlıyoruz.

Daha sonrasında Yıldırım Bayezid’in oğlu Mehmet Çelebi tarafından yaptırılmış ve içerisinde Çelebi Sultan Mehmet ve çocuklarının türbelerinin bulunduğu Emir Sultan Camiini geçiyoruz. Burayı gezip bitirdikten sonra Yıldırım Bayezid’in damadı olan Emir Sultanın Türbesinin bulunduğu Yeşil Türbeye ziyaret ediyoruz.

Daha sonra sizi manzarasıyla büyüleyecek olan Tophane’ye çıkıyoruz. Toptepeyi gezdikten sonra Üftade Hz. Türbesine gidiyoruz. Burada dualarımızı ettikten sonra Osmanlıın kurucusu Osmangazi’nin  ve oğlu Orhangazi’nin türbelerini ziyaret ediyoruz.

Daha sonra Tekstil ürünleri ve kestane şekerleriyle meşhur merkez çarşısı ve koza handa serbest zaman veriyoruz. Ardından vakit namazını kılmak için tekrar Ulu Camiiye gidiyoruz

Namazlarımızı kıldıktan sonra 600 Yaşında Osmanlı ile yaşıt olan İnkaya Tarihi Çınarı görmeye gidiyoruz burada Köylü kadınların bahçelerinde yetiştirdiği organik sebze ve meyveleri, yaptığı el işi eşyaları satın alabilirsiniz. 

Tarihi Çınar ağacının gölgesinde temiz hava eşliğinde çaylarımızı yudumlarken turumuzu noktalıyoruz.
 

Buluşma zamanı
12.09.2019 22:00
Buluşma Yeri
Mavi Yıldız Turizm Çankaya
Görevli
Görevli telefon
0553 014 81 80
Açıklama